Riverside Members

Volunteers History Report Since 2011


Abel, Marling  864-288-3193

Amtower, Diana  
   Worship & Sacraments   2017
   Worship & Sacraments   2018
   Worship & Sacraments   2019

Appel, Pat  407-905-2640

Arnold, David  
   Concert Committee  2011
   Concert Committee  2012
   Concert Committee  2013

Arsenault, David  452-0469

Ashby, Beverly  321-459-0348

Autry, Linda  
   Fellowship   2011
   Fellowship   2012
   Fellowship   2013
   Fellowship   2014
   Fellowship   2015
   Fellowship   2016
   Fellowship   2017
   Fellowship   2018
   Fellowship   2019

Balch, Leisa  459-1012

Baldwin, Mary  321-783-1386

Bartine, David  
   Education   2012
   Education   2015
   Education   2017 Chair
   Education   2018 Chair
   Nominating Committee   2013
   Nominating Committee   2014
   Nominating Committee   2015
   Property Management   2011
   Property Management   2012
   Property Management   2013
   Property Management   2014
   Session   Class of 2013
   Session   Class of 2017

Bartine, Judy  
   Deacon   Class of 2017
   Education   2016
   Education   2017
   Education   2018
   Worship & Sacraments   2015
   Worship & Sacraments   2016
   Worship & Sacraments   2017
   Worship & Sacraments   2018

Bauer, Joyce  868-1775

Baughman, Bob  799-3092

Baughman, Georgia  799-3092

Bean, Lee  
   Care & Support   2011
   Care & Support   2012
   Care & Support   2013
   Care & Support   2014
   Care & Support   2015
   Care & Support   2017
   Care & Support   2018
   Care & Support   2019
   Nominating Committee   2013
   Nominating Committee   2014
   Nominating Committee   2015

Bean, Sandy  
   Deacon   Class of 2013 Officer
   Deacon   Class of 2016 Officer
   Personnel   2013
   Personnel   2014
   Personnel   2015
   Personnel   2016
   Personnel   2017
   Personnel   2018
   Property Management   2011
   Property Management   2012
   Property Management   2013
   Property Management   2014
   Property Management   2015

Bernard, Penny  
   Education   2011
   Education   2012
   Education   2013
   Education   2014
   Education   2015
   Personnel   2018
   Personnel   2019 Chair
   Session   Class of 2019
   Worship & Sacraments   2011
   Worship & Sacraments   2012
   Worship & Sacraments   2013

Bernard, Rich  
   Nominating Committee   2011
   Nominating Committee   2012
   Nominating Committee   2013
   Session   Class of 2014
   Worship & Sacraments   2011
   Worship & Sacraments   2012
   Worship & Sacraments   2013 Chair
   Worship & Sacraments   2014 Chair
   Worship & Sacraments   2015
   Worship & Sacraments   2016
   Worship & Sacraments   2017
   Worship & Sacraments   2018
   Worship & Sacraments   2019

Bilder, Susan  
   Deacon   Class of 2015
   Fellowship   2012
   Fellowship   2013
   Fellowship   2014
   Fellowship   2015
   Fellowship   2016
   Fellowship   2017
   Fellowship   2018
   Fellowship   2019

Boehmer, Flip  
   Psalm 66   2011
   Psalm 66   2012
   Psalm 66   2013
   Psalm 66   2014
   Psalm 66   2015
   Psalm 66   2016
   Psalm 66   2017
   Psalm 66   2018
   Psalm 66   2019

Boehmer, Hannah  

Boehmer, Linda  
   Nominating Committee   2011
   Nominating Committee   2012
   Session   Class of 2014
   Session   Class of 2020  Corporation Secretary
   Stewardship & Finance   2012
   Stewardship & Finance   2013
   Stewardship & Finance   2014 Chair
   Stewardship & Finance   2015
   Stewardship & Finance   2016
   Stewardship & Finance   2017
   Stewardship & Finance   2018 Chair
   Stewardship & Finance   2019 Chair

Boehmer, Ryan  

Bond, William  321-613-2024

Bonnett, Carolyn  

Boothman, Shirley  783-5834

Boushell, Grace  
   Concert Committee  2011
   Concert Committee  2012
   Concert Committee  2013
   Concert Committee  2014
   Concert Committee  2015
   Concert Committee  2016
   Concert Committee  2017
   Concert Committee  2018
   Concert Committee  2019

Bower, Becca  
   Psalm 66   2011
   Psalm 66   2012
   Psalm 66   2013
   Psalm 66   2014
   Psalm 66   2015
   Psalm 66   2016
   Psalm 66   2017
   Psalm 66   2018
   Psalm 66   2019

Bower, JD  

Bower, John  

Bower, Kerri  
   Deacon   Class of 2014
   Nominating Committee   2013
   Nominating Committee   2014
   Worship & Sacraments   2012
   Worship & Sacraments   2013
   Worship & Sacraments   2014
   Worship & Sacraments   2015
   Worship & Sacraments   2016
   Worship & Sacraments   2017
   Worship & Sacraments   2018
   Worship & Sacraments   2019

Bower, Sean  

Britton, Elizabeth  

Britton, Gregory  

Brown, Bob  784-4689

Brown, Heliana  321-544-2750
   Care & Support   2017
   Care & Support   2018
   Care & Support   2019

Brown, Linda  321-693-7944

Brown, Mike  321-693-7944

Buckley, Jack  
   Deacon   Class of 2015

Buckley, Shelli  452-8431

Buckley, Sonja  
   PWCT   2012

Buckley-Rivera, Jacob  Child

Burleigh, Debbie  
   Nominating Committee   2016
   Nominating Committee   2017
   Nominating Committee   2018
   Property Management   2012
   Property Management   2013
   PWCT   2012
   Session   Class of 2016  Corporation Secretary
   Stewardship & Finance   2014
   Stewardship & Finance   2015 Chair
   Stewardship & Finance   2016 Chair
   Stewardship & Finance   2017 Chair
   Stewardship & Finance   2018
   Stewardship & Finance   2019

Burns, Caroline  536-7895

Burns, Owen  

Burns, Rebecca  321-868-1055
   Deacon   Class of 2011
   Worship & Sacraments   2011
   Worship & Sacraments   2012
   Worship & Sacraments   2013
   Worship & Sacraments   2014

Burns, Steven  

Burton, Claire  
   PWCT   2014
   PWCT   2015
   PWCT   2016
   PWCT   2017
   PWCT   2018
   PWCT   2019

Burton, Jak  

Callaghan, Kay  
   Personnel   2011
   Personnel   2012
   Personnel   2013
   Personnel   2014
   Personnel   2015
   PWCT   2012
   PWCT   2013 Chair
   PWCT   2014 Chair
   PWCT   2015 Chair
   PWCT   2016 Chair
   PWCT   2017 Chair
   PWCT   2018 Chair
   PWCT   2019 Chair
   Session   Class of 2012
   Session   Class of 2015

Capuano, Daniel  Child

Carroll, Walter  632-1096

Carter, Helen  
   PWCT   2012
   PWCT   2014
   PWCT   2015
   PWCT   2016

Castillo, Coleen  

Castillo, Jorge  321-271-0593
   Deacon   Class of 2020

Castillo, Melissa  

Castillo, Priscilla  

Casto, Laurie  868-1082
   Deacon   Class of 2021 Officer
   Education   2011
   Education   2012
   Education   2013
   Education   2014
   Education   2015
   Education   2016
   Education   2017
   Education   2018
   Education   2019
   Fellowship   2016
   Fellowship   2017 Chair
   Fellowship   2018 Chair
   Fellowship   2019 Chair
   Session   Class of 2018

Clark, Janet  

Clement, Verena  455-2859

Colley, Sue  784-8985
   Care & Support   2017
   Care & Support   2018
   Care & Support   2019
   Nominating Committee   2018
   Session   Class of 2019

Constantini, Val  482-6364
   Deacon   Class of 2013
   Fellowship   2011
   Fellowship   2012
   Fellowship   2013
   Fellowship   2014
   Fellowship   2015
   Property Management   2013
   Property Management   2014
   Property Management   2015

Coon, Billy  

Coon, Dan  
   Deacon   Class of 2014 Officer
   Fellowship   2012
   Fellowship   2013
   Fellowship   2014
   Personnel   2013
   Personnel   2014
   Personnel   2015
   Personnel   2016 Chair
   Personnel   2017 Chair
   Personnel   2018 Chair
   Session   Class of 2020  Corporation President
   Stewardship & Finance   2015
   Stewardship & Finance   2016
   Stewardship & Finance   2017

Coon, Joyce  

Coon, Kathy  
   Nominating Committee   2011
   Nominating Committee   2012
   Nominating Committee   2014
   Nominating Committee   2015
   Nominating Committee   2016
   Nominating Committee   2017
   Nominating Committee   2018
   PWCT   2012
   PWCT   2013
   PWCT   2014
   PWCT   2015
   PWCT   2016
   PWCT   2017
   PWCT   2018
   PWCT   2019

Cornelius, Jean  783-6431

Cox, Barbara  
   Personnel   2011
   Personnel   2012
   Personnel   2013
   Personnel   2014
   Personnel   2015
   Personnel   2019

Crock, William  402-886-4433

Cromarty, Bonny  321-505-2410

Cromer, Marilyn  784-8393
   Care & Support   2016
   Care & Support   2017
   Deacon   Class of 2017

Crosbie/Chernesky, Ferol  783-9272

Dathe, Tom  412-7652

De Carlo, Virginia  799-2664

Deak, Elizabeth  

Deal, Barbara  407-913-3742

Deal, Jim  407-913-3742

Dean, Dorsey  459-0942

Del Favero, Alisann  799-3549

Dias, Ann  217-4222

Drazich, Eleanor  783-3418

Drazich, Stephen  783-3418

Dunagan, Mary  321-775-3896

Early, Bob  

Elswick, Ann  868-4719

Elswick, Ron  868-4719

England, Annie  783-8283

England, Gordon  783-8283

English, George  

Fanning, Jen  783-4143
   Care & Support   2017
   Care & Support   2018
   Care & Support   2019
   Fellowship   2011

Fanning, Joe  783-4143
   Fellowship   2011

Feather, Dick  783-4143

Feather, Doris  321-783-4143

Finlayson, Betty  783-0893

Fischer, Rusty  

Fischer, Sherrell  
   Education   2012
   Education   2013
   Education   2014
   Nominating Committee   2011
   Nominating Committee   2012 Chair
   Property Management   2014
   Property Management   2015
   Session   Class of 2010  Corporation Secretary
   Session   Class of 2013  Corporation Secretary
   Session   Class of 2017

Fisher, Frank  799-8578

Fisher, Michiko  799-8578

Foye, Sharon  783-3667

Garrison, Larry  868-3166

Geiger, John  242-1627

Geiler, Vicki  

George, Judy  
   Care & Support   2011
   Education   2011 Chair
   Education   2012 Chair
   Education   2013 Chair
   Education   2014
   Education   2015
   Education   2016
   Education   2017
   Nominating Committee   2019
   Personnel   2019
   Session   Class of 2013
   Worship & Sacraments   2011
   Worship & Sacraments   2016
   Worship & Sacraments   2017 Chair
   Worship & Sacraments   2018
   Worship & Sacraments   2019 Chair

George, Richard  

George, Ruth  843-737-1335
   Deacon   Class of 2017
   Fellowship   2015
   Fellowship   2016
   Fellowship   2017
   Worship & Sacraments   2015
   Worship & Sacraments   2016

Gerhardt, Dick  
   Fellowship   2011
   Fellowship   2012
   Fellowship   2013
   Fellowship   2014
   Fellowship   2015
   Fellowship   2016
   Fellowship   2017
   Nominating Committee   2017 Chair
   OMEC   2016
   OMEC   2017
   OMEC   2018
   OMEC   2019
   Session   Class of 2017

Gerhardt, Shirley  
   Fellowship   2015
   Fellowship   2016
   Fellowship   2017

Gibson, Carolyn  

Gibson, Mason  321-783-6189
   Concert Committee  2011
   Concert Committee  2012
   Concert Committee  2013
   Concert Committee  2014
   Concert Committee  2015
   Concert Committee  2016 Chair
   Concert Committee  2017 Chair
   Concert Committee  2018 Chair
   Concert Committee  2019 Chair
   Nominating Committee   2011 Chair
   Nominating Committee   2013
   Nominating Committee   2014 Chair
   Nominating Committee   2015 Chair
   OMEC   2011 Chair
   OMEC   2012 Chair
   OMEC   2013
   OMEC   2014 Chair
   OMEC   2015 Chair
   OMEC   2016 Chair
   OMEC   2017
   OMEC   2018 Chair
   OMEC   2019 Chair
   Session   Class of 2012
   Session   Class of 2016  Corporation President
   Session   Class of 2018

Gibson, Miss Linda  
   Concert Committee  2011
   Concert Committee  2012
   Concert Committee  2013
   Concert Committee  2014
   Concert Committee  2015
   Concert Committee  2016
   Concert Committee  2017
   Concert Committee  2018
   Concert Committee  2019
   Nominating Committee   2016
   OMEC   2011
   OMEC   2012
   OMEC   2013
   OMEC   2014
   OMEC   2015
   OMEC   2016
   OMEC   2018
   OMEC   2019

Ginn, Laura  806-3056
   Property Management   2016
   Property Management   2017

Glasser, Jacqueline  321-784-2227

Golden, Jayne  772-501-4324

Goodman, Roger  321-783-9382

Gordon, Abbie  

Gordon, Hannah  

Gordon, Mark  
   Fellowship   2013
   Fellowship   2014
   Fellowship   2015
   Fellowship   2016
   Fellowship   2017
   Nominating Committee   2018
   Nominating Committee   2019
   OMEC   2017 Chair
   Personnel   2018
   Personnel   2019
   Session   Class of 2015  Corporation Treasurer
   Session   Class of 2018  Corporation President
   Stewardship & Finance   2011
   Stewardship & Finance   2012

Gordon, Wendy  
   Deacon   Class of 2015
   Personnel   2015
   Personnel   2016
   Personnel   2017
   Personnel   2018

Gregory, Amy  784-0145

Gregory, Daniel  Child

Gregory, Jeff  784-0145

Gregory, Thomas  Child

Grewe, Barbara  783-5245

Grigsby, Marilyn  

Guy, Joann  321-784-6212
   Care & Support   2017
   Care & Support   2018
   Care & Support   2019

Halpern , Kay  

Hardcastle, Chris  783-3120

Hardcastle, Heather  783-3120

Harris, Gerry  
   Session   Class of 2011
   Stewardship & Finance   2011 Chair
   Stewardship & Finance   2012
   Stewardship & Finance   2013
   Stewardship & Finance   2014
   Stewardship & Finance   2015
   Stewardship & Finance   2016
   Stewardship & Finance   2017
   Stewardship & Finance   2018
   Stewardship & Finance   2019

Harris, Linda  

Hattaway, Carolyn  799-0999
   Fellowship   2015
   Fellowship   2016
   Fellowship   2017
   Fellowship   2018
   Fellowship   2019
   PWCT   2014
   PWCT   2015
   PWCT   2016
   PWCT   2017
   PWCT   2018
   PWCT   2019

Hawkins, Jan  321-784-5975
   Care & Support   2011
   Care & Support   2012
   Care & Support   2013
   Care & Support   2014
   Care & Support   2015
   Care & Support   2016
   Care & Support   2017
   Care & Support   2018
   Care & Support   2019
   Deacon   Class of 2019

Herrnkind, Chris  
   Psalm 66   2011
   Psalm 66   2012
   Psalm 66   2013
   Psalm 66   2014
   Psalm 66   2015
   Psalm 66   2016
   Psalm 66   2017
   Psalm 66   2018
   Psalm 66   2019
   Deacon   Class of 2011
   Fellowship   2011
   Fellowship   2012
   Fellowship   2014
   Fellowship   2015
   OMEC   2013
   Personnel   2012
   Session   Class of 2014

Herrnkind, Mandy  
   Deacon   Class of 2012 Officer
   Deacon   Class of 2015 Officer
   Stewardship & Finance   2011
   Stewardship & Finance   2012
   Stewardship & Finance   2013
   Stewardship & Finance   2014
   Stewardship & Finance   2015
   Stewardship & Finance   2016

Hewitt, Kathy  613-5053

Hewitt, Owen  613-5053

Hitch, Art  890-2550
   Deacon   Class of 2018
   Deacon   Class of 2021

Hitch, Karen  890-2550

Hoagland, Stephen  321-784-2491
   Care & Support   2014
   Care & Support   2015
   Care & Support   2016
   Care & Support   2017
   Care & Support   2018
   Care & Support   2019
   OMEC   2019
   Session   Class of 2021

Holden, Parker  

Hough-Fjeldheim, Margaret  784-4139

Howard, Bob  
   Psalm 66   2011
   Psalm 66   2012
   Psalm 66   2013
   Psalm 66   2014
   Psalm 66   2015
   Psalm 66   2016
   Psalm 66   2017
   Psalm 66   2018
   Psalm 66   2019
   Nominating Committee   2011
   Nominating Committee   2012
   Nominating Committee   2013 Chair
   Personnel   2011 Chair
   Personnel   2012
   Personnel   2013 Chair
   Personnel   2014 Chair
   Personnel   2015 Chair
   Property Management   2013
   Property Management   2018 Chair
   Property Management   2019 Chair
   Session   Class of 2011
   Session   Class of 2015
   Session   Class of 2020  Corporation Vice President

Howard, Judy  
   Care & Support   2011
   Care & Support   2012
   Care & Support   2013
   Care & Support   2014
   Care & Support   2015
   Care & Support   2016
   Care & Support   2017
   Care & Support   2018
   Care & Support   2019
   Deacon   Class of 2014
   Deacon   Class of 2019
   PWCT   2012
   PWCT   2013
   PWCT   2014
   PWCT   2015
   PWCT   2016
   PWCT   2017
   PWCT   2018
   PWCT   2019

Hueston, Lucy  

Hughes, Kay  321-799-3194
   Care & Support   2015
   Care & Support   2016
   Care & Support   2017
   Care & Support   2018
   Care & Support   2019

Ivan, Tammy  
   Fellowship   2011
   Fellowship   2012
   Fellowship   2013
   Fellowship   2014
   Fellowship   2015
   Fellowship   2016
   Fellowship   2017
   Fellowship   2018
   Fellowship   2019

Ivan, Wayne  
   Fellowship   2011
   Fellowship   2012

Jenkins, Delores  799-2763

Jones, Elizabeth  799-9149

Josselson, Marc  799-3374

Josselson, Mary  799-3374

Kasimier, Bev  

Kasimier, Doug  
   Session   Class of 2013  Corporation Treasurer
   Stewardship & Finance   2011
   Stewardship & Finance   2012 Chair
   Stewardship & Finance   2013 Chair
   Stewardship & Finance   2014
   Stewardship & Finance   2015
   Stewardship & Finance   2016
   Stewardship & Finance   2017
   Stewardship & Finance   2018
   Stewardship & Finance   2019

Kellar, Bob  

Kelley, Jeanne  
   Nominating Committee   2016
   Session   Class of 2012
   Worship & Sacraments   2011 Chair
   Worship & Sacraments   2012 Chair
   Worship & Sacraments   2013
   Worship & Sacraments   2014
   Worship & Sacraments   2015
   Worship & Sacraments   2016
   Worship & Sacraments   2017
   Worship & Sacraments   2018
   Worship & Sacraments   2019

Kellum, Valerie  783-3009

Kent, John  
   Concert Committee  2011
   Concert Committee  2012
   Concert Committee  2013
   Concert Committee  2014
   Concert Committee  2015
   Concert Committee  2016
   Concert Committee  2017
   Concert Committee  2018
   Concert Committee  2019

Kepuska, Lili  

Kepuska, Tony  652-5638
   Education   2012
   Session   Class of 2014  (Resigned)

Kessel, Charles  

Kessel, Ernestine  
   OMEC   2011
   OMEC   2012
   OMEC   2013
   OMEC   2014
   OMEC   2018
   OMEC   2019

King, Cheryl  

King, Fred  270-570-4008

King, Mary  321-784-5602

Klahr, Joyce  
   Fellowship   2011
   Fellowship   2012
   Fellowship   2013
   Fellowship   2014
   Fellowship   2015
   Fellowship   2016
   Fellowship   2017

LaDuke, Kate  

Larson, Dorothy  783-1616

Lehman, Barbara  No-Phone

Lehman, Bob  321-773-9503

Lehman, Wauneta  321-773-9503

Leies, Bonnie  784-2264

Lewis, Bea  
   Care & Support   2011
   Care & Support   2012
   Care & Support   2013
   Care & Support   2014
   Care & Support   2015
   Deacon   Class of 2020
   PWCT   2012
   PWCT   2013
   PWCT   2014
   PWCT   2015
   PWCT   2016

Lyons, Doug  783-5141

Lyons, Hannah  

Lyons, Jennifer  783-5141
   Education   2019 Chair
   Session   Class of 2021

Lyons, Natalie  

Malmborg, Walter  

Marshall, Gail  
   Education   2011
   Education   2012
   Education   2013
   Education   2014 Chair
   Education   2015 Chair
   Education   2016 Chair
   Education   2017 Chair
   Education   2018 Chair
   Education   2019
   Nominating Committee   2019
   OMEC   2011
   OMEC   2012
   OMEC   2013
   OMEC   2014
   OMEC   2015
   OMEC   2016
   OMEC   2017
   OMEC   2018
   OMEC   2019
   PWCT   2012
   PWCT   2013
   PWCT   2014
   PWCT   2015
   PWCT   2016
   PWCT   2017
   PWCT   2018
   PWCT   2019
   Session   Class of 2016
   Worship & Sacraments   2016

Marshall, Joe  
   Deacon   Class of 2016
   OMEC   2011
   OMEC   2012
   OMEC   2013
   OMEC   2014
   OMEC   2015
   OMEC   2016
   OMEC   2017
   OMEC   2018
   OMEC   2019
   Session   Class of 2012
   Stewardship & Finance   2016
   Stewardship & Finance   2017
   Stewardship & Finance   2018
   Stewardship & Finance   2019

Martin, Sharon  321-806-4567

Massengill, John  868-1775

Maszy, Sandra  3217835690

Maynor, Jean  919-452-5637

McCoy, Lucy  321-453-5605

McCray, Kathy  

McCray, Nelson  
   Education   2019 Chair
   Session   Class of 2021

McCrery, David  309-335-3645

McCrery, Judy  309-335-3645

McCrery, Mark  

McDougall, Joyce  799-5411

McDowell, Helen  321-266-1593

McDowell, Joseph  321-266-1715

Meighen, Karen  321-799-4253

Meighen, Michael  321-799-4253

Millar, Joyce  No-Phone

Moore, Lu  394-8049

Moores, Carl  784-6595

Moores, Shirley  784-6595

Mullin, Mary  
   Deacon   Class of 2018
   Deacon   Class of 2021
   Education   2011
   Education   2012
   Education   2013
   Education   2014
   Nominating Committee   2011
   PWCT   2012
   PWCT   2013
   PWCT   2014
   PWCT   2015
   PWCT   2016
   PWCT   2017
   PWCT   2018
   PWCT   2019

Mustin, Jim  
   Fellowship   2011
   Fellowship   2012
   Fellowship   2013
   Fellowship   2014
   Fellowship   2015
   Fellowship   2016
   Fellowship   2017
   Nominating Committee   2013

Myers, William  

Neiman, Cody  No-Phone

Newman, Joan  783-1142

Nystedt, Margaret  No-Phone

Olds, Doug  

Olds, Julia  
   Care & Support   2011
   Care & Support   2012
   Care & Support   2013
   Care & Support   2014
   Care & Support   2015
   Care & Support   2016
   Care & Support   2017
   Care & Support   2018
   Care & Support   2019
   Deacon   Class of 2011
   Nominating Committee   2011
   Nominating Committee   2014
   Nominating Committee   2015
   Nominating Committee   2016
   PWCT   2014
   PWCT   2015
   PWCT   2016
   PWCT   2017
   PWCT   2018
   PWCT   2019
   Session   Class of 2014

Olds, Nathan  

Olds, Zac  

Olton, Nita  321-452-3305

Ostrom, Mary  404-467-7650

Paddock, Aymee  783-8986

Pals, Darlene  
   Property Management   2011
   Property Management   2012
   Property Management   2013
   Property Management   2014
   Property Management   2015
   Property Management   2016
   Property Management   2017
   PWCT   2012
   PWCT   2013
   PWCT   2014
   PWCT   2015
   PWCT   2016
   PWCT   2017
   PWCT   2018
   PWCT   2019
   Stewardship & Finance   2011
   Stewardship & Finance   2012
   Stewardship & Finance   2013
   Stewardship & Finance   2014
   Stewardship & Finance   2015
   Stewardship & Finance   2016

Pals, Larry  
   Nominating Committee   2011
   Nominating Committee   2017
   OMEC   2011
   OMEC   2012
   OMEC   2013
   OMEC   2014
   OMEC   2015
   OMEC   2016
   OMEC   2017
   OMEC   2018
   OMEC   2019
   Stewardship & Finance   2011
   Stewardship & Finance   2012
   Stewardship & Finance   2013
   Stewardship & Finance   2014
   Stewardship & Finance   2015
   Stewardship & Finance   2016
   Stewardship & Finance   2017
   Stewardship & Finance   2018
   Stewardship & Finance   2019

Parker, Holly  No-Phone

Pearson, Meme  

Pfeiffer, Cathy  

Pfeiffer II, Paul  
   OMEC   2011
   OMEC   2012
   OMEC   2013 Chair
   OMEC   2014
   OMEC   2015
   OMEC   2018
   OMEC   2019
   Session   Class of 2012
   Session   Class of 2015
   Session   Class of 2019

Pfeiffer III, Paul  No-Phone

Plaugher, Carl  784-6285
   Care & Support   2014
   Care & Support   2015
   Care & Support   2016
   Care & Support   2017
   Deacon   Class of 2016 Officer
   Property Management   2014
   Property Management   2015
   Session   Class of 2019
   Worship & Sacraments   2017
   Worship & Sacraments   2018 Chair
   Worship & Sacraments   2019

Pluchino, Eric  321-613-2623

Pluchino, Marianne  321-613-2623
   Care & Support   2017
   Care & Support   2018
   Care & Support   2019
   Session   Class of 2018
   Session   Class of 2021

Quist, Cecilia  

Ragland, Charlie  

Ragland, Nancy  

Rall, Gina  No-Phone

Ray, Anda  

Ray, Mick  423-413-6859
   Property Management   2018
   Property Management   2019
   Session   Class of 2020

Reed, Becky  
   Deacon   Class of 2019 Officer
   Nominating Committee   2011
   Nominating Committee   2012
   Nominating Committee   2017
   Nominating Committee   2018
   Worship & Sacraments   2016
   Worship & Sacraments   2017
   Worship & Sacraments   2018
   Worship & Sacraments   2019

Reed, Karen  961-7522

Reed, Mike  
   Psalm 66   2011 Chair
   Psalm 66   2012 Chair
   Psalm 66   2013 Chair
   Psalm 66   2014 Chair
   Psalm 66   2015 Chair
   Psalm 66   2016
   Psalm 66   2017
   Psalm 66   2018
   Psalm 66   2019
   Personnel   2011
   Personnel   2012 Chair
   Personnel   2013
   Personnel   2014
   Personnel   2019
   Property Management   2011 Chair
   Property Management   2012 Chair
   Property Management   2013 Chair
   Property Management   2014 Chair
   Property Management   2015 Chair
   Property Management   2016 Chair
   Property Management   2017
   Property Management   2018
   Property Management   2019
   Session   Class of 2013
   Session   Class of 2016
   Worship & Sacraments   2016
   Worship & Sacraments   2017
   Worship & Sacraments   2018
   Worship & Sacraments   2019

Ringerwole, Harvey  321-868-6816

Ringerwole, Joyce  868-6816
   Care & Support   2011
   Care & Support   2012
   Care & Support   2013
   Care & Support   2014
   Care & Support   2015

Robinson, Fred  
   Concert Committee  2011 Chair
   Concert Committee  2012 Chair
   Concert Committee  2013 Chair
   Concert Committee  2014 Chair
   Concert Committee  2015 Chair
   Education   2011
   Education   2012
   Education   2013
   Education   2014
   Education   2015
   Session   Class of 2011
   Session   Class of 2014

Rudy, Grace  
   Care & Support   2014
   Care & Support   2015
   Care & Support   2016
   Care & Support   2017
   Care & Support   2018
   Care & Support   2019
   PWCT   2012
   PWCT   2013
   PWCT   2014
   Worship & Sacraments   2011
   Worship & Sacraments   2012
   Worship & Sacraments   2013
   Worship & Sacraments   2014

Rybicki, Ann  

Sanger, Sheldon  784-3482

Sanger, Susan  784-3482

Schmitt, Cliff  
   Care & Support   2011
   Care & Support   2012
   Care & Support   2013
   Care & Support   2014
   Care & Support   2015
   Care & Support   2016
   Care & Support   2017
   Care & Support   2018
   Care & Support   2019
   Deacon   Class of 2018

Schmoll, Jeffrey  

Schmoll, Ted  
   Deacon   Class of 2013 Officer
   Education   2011
   Education   2012
   Education   2013
   Education   2014
   Education   2015

Schoenfeld, Connie  799-4737

Scott, Donna  613-3130

Seeger, Cathy  783-9991
   Fellowship   2011
   Fellowship   2012
   Fellowship   2013
   Fellowship   2014
   Fellowship   2015
   Nominating Committee   2013
   Nominating Committee   2014
   Nominating Committee   2015

Seeger, Ron  783-9991
   Psalm 66   2011
   Psalm 66   2012
   Psalm 66   2013
   Psalm 66   2014
   Psalm 66   2015
   Psalm 66   2016
   Psalm 66   2017
   Psalm 66   2018
   Psalm 66   2019
   Nominating Committee   2012
   Worship & Sacraments   2011
   Worship & Sacraments   2012
   Worship & Sacraments   2013
   Worship & Sacraments   2014
   Worship & Sacraments   2015

Segura, Louise  

Shea, Ann  783-6823

Shea, Jeremy  783-6823

Sibel, Crissie  321-961-8541

Sifton, David  321-784-2491
   Care & Support   2014
   Care & Support   2015
   Care & Support   2016
   Care & Support   2017
   Care & Support   2018
   Care & Support   2019
   Deacon   Class of 2021

Skiba, Clem  321-784-9613

Skiba, Norma  321-784-9613

Skywark, Ginny  543-6596
   Care & Support   2017
   Care & Support   2018
   Care & Support   2019
   Deacon   Class of 2019

Smith, George  

Smith, Jean  

Smith, Pat  No-Phone

Smith, Renetta  783-3192

Smith, Travis  

Snow, Bettie  783-4487

Snow, James  783-4487

Spaeth, George  407-694-2415
   Education   2014
   Education   2015
   Session   Class of 2016
   Worship & Sacraments   2014
   Worship & Sacraments   2015
   Worship & Sacraments   2016 Chair
   Worship & Sacraments   2017
   Worship & Sacraments   2018
   Worship & Sacraments   2019

Spaeth, Kathie  407-694-2415
   Deacon   Class of 2018
   Education   2014
   Education   2015
   Education   2016
   Education   2017
   Education   2018
   Education   2019

Spellman, Linda  783-2242

Sprunger, Barbara  540-220-1139
   Fellowship   2011
   Fellowship   2012
   Fellowship   2013
   Fellowship   2014
   Fellowship   2015
   Fellowship   2016
   Fellowship   2017
   Fellowship   2018
   Fellowship   2019
   Nominating Committee   2012
   Nominating Committee   2013
   PWCT   2012
   PWCT   2013
   PWCT   2014
   PWCT   2015
   PWCT   2016
   PWCT   2017
   PWCT   2018
   PWCT   2019
   Stewardship & Finance   2014
   Stewardship & Finance   2015
   Stewardship & Finance   2016

Sprunger, Jack  
   Deacon   Class of 2010
   Deacon   Class of 2013
   Deacon   Class of 2017 Officer
   Fellowship   2011
   Fellowship   2012
   Fellowship   2013
   Fellowship   2014 Chair
   Fellowship   2015 Chair
   Fellowship   2016 Chair
   Fellowship   2017
   Fellowship   2018
   Fellowship   2019
   Nominating Committee   2017
   Nominating Committee   2018
   Nominating Committee   2019
   OMEC   2013
   OMEC   2014

Stafford, Mabel  454-3137

Steffey, Linda  868-2076

Stone, Ann  
   Session   Class of 2011
   Session   Class of 2015
   Worship & Sacraments   2011 Chair
   Worship & Sacraments   2012
   Worship & Sacraments   2013 Chair
   Worship & Sacraments   2014 Chair
   Worship & Sacraments   2015 Chair
   Worship & Sacraments   2016
   Worship & Sacraments   2017
   Worship & Sacraments   2018
   Worship & Sacraments   2019

Stout, Roxann  

Sult, Elmer  No-Phone

Talbot, Chuck  321-453-3344

Teeter, Lynn  321-747-5198

Thomas, Sherry  206-915-4997

Tibbits, Edward  

Tibbits, Ellen  

Tibbits, Katie  

Tibbits, Nancy  

Tibbits, Ned  

Torgler, Chuck  321-784-4376
   Deacon   Class of 2016
   Fellowship   2014
   Fellowship   2015
   Fellowship   2016
   Fellowship   2017
   Fellowship   2018
   Property Management   2016
   Property Management   2017
   Property Management   2018
   Property Management   2019

Torgler, Lindalee  
   Deacon   Class of 2012
   Fellowship   2019 Chair
   Personnel   2011
   Personnel   2012
   Session   Class of 2021  Corporation Treasurer

Trasport, Linda  452-2203

Trautman, Connie  No-Phone

Trout, Reba  452-0082

Tumelson, Dale  
   Education   2014
   Education   2015
   Education   2016
   Education   2017
   Education   2018
   Education   2019

Tumelson, John  
   Nominating Committee   2016 Chair
   Nominating Committee   2017
   Property Management   0 Chair
   Property Management   2017 Chair
   Property Management   2018
   Session   Class of 2017
   Stewardship & Finance   2014
   Stewardship & Finance   2015
   Stewardship & Finance   2016
   Stewardship & Finance   2017
   Stewardship & Finance   2018

Waddell, Geraldine  784-2650

Wagner, Linda  868-0164

Wagner, Wayne  868-0164

Walker, Jenny  783-7572

Ward, Karen  321-383-5041

Weiger, Pam  

Welden, Sara  783-8462

Whippo, Walter  784-1037

Whitaker, Dode  452-5670

Whitaker, James  452-5670

White, Susan  614-895-0105
   Care & Support   2015
   Care & Support   2016
   Care & Support   2017
   Care & Support   2018
   Care & Support   2019

White, Tom  614-849-8741

Whitehurst, Evelyn  321-452-6644

Whitehurst, Kit  No-Phone

Wildmann, Kathy  735-5891

Wolle, Fern  321-784-6166

Wood, Jenni  
   Deacon   Class of 2020 Officer

Woodburn, Carol  727-398-0649

Yost, Paula  
   Deacon   Class of 2012
   Deacon   Class of 2020 Officer
   Education   2011
   Education   2012
   Education   2013
   Education   2014
   Education   2015
   Nominating Committee   2012
   Nominating Committee   2013
   Nominating Committee   2014
   Nominating Committee   2016
   OMEC   2011
   OMEC   2012
   OMEC   2013
   OMEC   2014
   OMEC   2015
   OMEC   2016
   OMEC   2017
   OMEC   2018
   OMEC   2019

Yost, Robert  

Zembower, Sylvia  No-Phone